Trombofilia

Trombofilia szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży i połogu

trombofilia w ciążyTrombofilia, która często nie daje żadnych objawów jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży i połogu. Nie tylko odpowiada za wiele poronień nawykowych, stanowi największe ryzyko dla powikłań w II i III trymestrze ciąży, ale też może zwiększać ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej u dziecka. Choć brzmi to groźnie, to najważniejsze, że jej skutkom można przeciwdziałać wdrażając odpowiednie leczenie (bezpieczne dla matki i dziecka). Wczesne zdiagnozowanie trombofilii wrodzonej może uchronić Ciebie i dziecko przed groźnymi i nieodwracalnymi skutkami.

 

Dlaczego warto wiedzieć?

Wiele przyszłych mam przez lata żyje w nieświadomości bo nie ma żadnych objawów trombofilii. Często trudno jest nam również pogodzić się z myślą, że możemy mieć chorobę genetyczną więc wolimy się nie badać bo “lepiej nie wiedzieć”. Jeśli w rodzinie nikt nie miał zdiagnozowanej trombofilii wykluczamy ją u siebie bo przecież „to rodzinne”. Tymczasem wrodzona postać tej choroby może dotyczyć nawet 10% populacji i często występuje u rodziców w postaci nie dającej żadnych objawów i ujawnia się dopiero u dzieci. Jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży i połogu.

Badanie wykonuje się raz na całe życie i daje ono wiele informacji, które będą miały istotny wpływ na bezpieczną ciąże i poród.

 

Wykonując test na trombofilię dowiesz się:

  • Czy jesteś w grupie kobiet, którym trombofilia utrudnia zajście w ciążę
  • Czy jesteś w grupie kobiet szczególnie zagrożonej komplikacjami ciąży w II i III trymestrze
  • Czy jesteś w grupie kobiet, którym może przytrafić się zator płucny w trakcie ciąży lub połogu, (może on doprowadzić nawet do śmierci)
  • Czy jesteś w grupie kobiet, którym zagraża wewnątrzmaciczne obumarcie płodu
  • Czy jesteś w grupie kobiet szczególnie zagrożonych chorobami układu krążenia i udarem
  • Czy jesteś w grupie kobiet szczególnie narażonych na zakrzepicę żylną i tętniczą, udar mózgu i zawału serca

Jedno badanie tak wiele odpowiedzi!

Jak można zbadać?

Badanie na trombofilię jest bardzo proste. Wystarczy kupić domowy test i samodzielnie w domu pobrać próbkę (wymaz z policzka) lub też przyjść do jednej z naszych przychodni (ponad 200 przychodni w Polsce) i wykonać badanie na miejscu (prosimy wcześniej o kontakt i rejestrację wizyty). Samo pobranie próbki trwa zaledwie kilkanaście sekund i jest bezbolesne. Koszt badania to 347 zł.umow_sie_na_wizyte_w_lokalnym_oddziale

 


Dziękujemy za zaufanie!

.

Wszystkie artykuły
Back to Top
Zadzwoń