Brak pewności co do ojcostwa, wątpliwości, podejrzenia – mierzysz się z nimi na co dzień? Te negatywne emocje same nie znikną, a będą narastać. Chyba że… zdecydujesz się ich pozbyć i wreszcie odetchnąć z ulgą.
Całkowitą pewność da Ci wynik testu na ojcostwo. Rezultat takiego badania to również szansa na pozytywne zakończenie wielu spraw i podjęcie odpowiednich decyzji. Jest też dowodem dla sądu, np. w sprawach o zaprzeczenie ojcostwa i spadkowych.
Kiedy warto zrobić test na ojcostwo?
Powód 1: Zanim rozpocznie się sprawa np. o zaprzeczenie czy ustalenie ojcostwa
Zastanawiasz się, czy warto robić badania ojcostwa jeszcze przed rozpoczęciem sprawy w sądzie i przyjść z gotowym wynikiem? Jak najbardziej – takie badanie możesz zrobić bez skierowania z sądu! Dlaczego warto?
- Oszczędzisz czas i nerwy – tak naprawdę sądy rzadko kierują na badania genetyczne. Opierają się na innych dowodach, m.in. zeznaniach świadków, zdjęciach, SMS-ach… Z tego powodu często potrzeba kilku spraw, a to trwa i trwa. Jeśli pokażesz wynik testu na ojcostwo już na pierwszej rozprawie, istnieje duża szansa, że sąd szybciej wyda wyrok i wszystko znacznie się skróci.
>
- Oszczędzisz pieniądze – każda kolejna rozprawa to coraz wyższe koszty sądowe do opłacenia. Im szybciej dojdzie do wydania wyroku, tym kosztów będzie mniej. Cena badania genetycznego zleconego przez sąd jest ponadto dużo wyższa niż tego, jakie zleca się prywatnie (nawet tego, które ma pełną procedurę sądową).
<
Powód 2: Kiedy minął termin zaprzeczenia ojcostwa lub przed rozpoczęciem sprawy o zaprzestanie płacenia alimentów
Podejrzewasz, że płacisz alimenty na nie swoje dziecko i chcesz przestać płacić niesłusznie? Masz zamiar złożyć pozew o zaprzeczenie ojcostwa, ale minął już Twój termin i jedyne wyjście to prokurator?
- Wynik testu na ojcostwo to… dowód dla prokuratury, żeby sprawa mogła się rozpocząć – jeśli nie przekażesz prokuraturze żadnych wyników badań genetycznych, nie będzie miała podstawy do wniesienia pozwu. Sprawa być może w ogóle się nie rozpocznie. Często zdarza się też, że prokurator wręcz zaleca realizację badania ojcostwa i zgłoszenie się z wynikiem.
>
- Przed uznaniem ojcostwa (gdy dziecko urodziło się w związku pozamałżeńskim)
Uznanie ojcostwa mimo wątpliwości: pod wpływem impulsu, z poczucia obowiązku, by ratować związek? To wcale nie taka rzadka sytuacja…
- Zyskaj pewność, że podejmujesz właściwą decyzję – uznanie ojcostwa niesie za sobą poważne konsekwencje. Mężczyzna staje się ojcem prawnym dziecka, zyskuje wobec niego prawa i obowiązki (w tym finansowe). Jeśli po uznaniu wyjdzie na jaw, że to wcale nie Twoje dziecko… Nie odzyskasz wpłaconych alimentów, przywiążesz się do dziecka i będzie Ci coraz trudniej.
>
Powód 3: Przy jakichkolwiek wątpliwościach – np. niezgodności grupy krwi czy plotce
Plotka w rodzinie, podejrzenie zdrady, niezgodność grup krwi, brak podobieństwa dziecka do ojca – brzmi znajomo? Jeśli tak, niepewność prawdopodobnie niekorzystnie wpływa nie tylko na samopoczucie, ale też relacje w rodzinie.
- Wynik testu na ojcostwo to spokój ducha i pewność na zawsze – badanie DNA wystarczy wykonać tylko raz, żeby już do końca życia cieszyć się pewnością. To ważne tym bardziej, że różnego rodzaju wątpliwości nigdy nie znikają same.
Jak zrobić test na ojcostwo?
Test na ojcostwo to bardzo proste i szybkie badanie – zebranie próbek nie powinno stanowić żadnego problemu. W testDNA zbadamy każdą dostarczoną próbkę. Czas realizacji badania to kwestia zaledwie kilku dni roboczych od momentu dostarczenia próbek do laboratorium. Po analizach otrzymasz pewny i jednoznaczny wynik, który gwarantuje pewność do końca życia!
Umów badanie
Na badanie możesz umówić się za pośrednictwem powyższego formularza przez całą dobę. Wypełnij go i poczekaj na kontakt ze strony konsultanta*.
*kontakt nastąpi maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.