Poprzez badanie USG rodzice mogą poznać płeć dziecka w 20 tygodniu ciąży. Jeśli jednak ciąża będzie trwała krócej i dojdzie do poronienia, ustalenie płci może okazać się o wiele bardziej skomplikowane. Czy możliwa jest identyfikacja płci po poronieniu? Oczywiście, że tak.
Jak ustalić płeć martwego płodu?
Ile kosztuje identyfikacja płci martwego płodu?
Gdzie wykonać identyfikację płci martwego płodu?
Do czego jest potrzebna identyfikacja płci martwego płodu?
Jak ustalić płeć martwego płodu?
Jeśli poronienie nastąpiło w bardzo wczesnym okresie ciąży, identyfikacja płci przez lekarza będzie niemożliwa. Rozwój narządów rozrodczych jest widoczny dopiero w 14 tygodniu ciąży. Wcześniej lekarz nie będzie miał możliwości określić płci poronionego płodu.
Badania genetyczne pozwalają nam określić płeć ze stuprocentową pewnością. Fragment kosmówki lub tkanki płodowej, pozwala nam określić geny odpowiedzialne za płeć. Dzięki badaniom genetycznym możemy również poznać przyczyny poronienia.
Ile kosztuje identyfikacja płci martwego płodu?
Mamy możliwość identyfikacji płci martwego płodu już za niecałe 400 złotych. W tą cenę musimy również wliczyć kuriera, który dostarczy próbki z domu lub szpitala do odpowiedniego laboratorium. Na wyniki badania genetycznego musimy czekać do kilkunastu dni.
Gdzie wykonać identyfikację płci martwego płodu?
Płeć dziecka jest wykonywana poprzez identyfikacje genetyczną z kosmówki. Materiał musi być zabezpieczony w soli fizjologicznej, jak i bloczka parafinowego. Chcąc wykonać identyfikacje płci martwego płodu musimy znaleźć laboratorium badawcze, które posiada akredytację ISO 17025. Badanie jest wykonywane na zlecenie szpitali, klinik lub osób prywatnych.
Do czego jest potrzebna identyfikacja płci martwego płodu?
Bez wątpienia rodzice mają prawo do rejestracji poronionego dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego. Identyfikacja płci martwego płodu jest potrzebna, aby zarejestrować dziecko w urzędzie. Ubiegając się o akt urodzenia musimy koniecznie znać płeć płodu. Otrzymamy również specjalną adnotacje, która określa, że dziecko urodziło się martwe. Dokument pozwala nam na korzystanie z pozostałych uprawnień takich jak: prawo do przeprowadzenia pochówku.